Roma Holokauszt Megemlékezés Egerben

2017. 08. 02-án megemlékezést tartottunk a SZETA Egri Alapítványával és a Zöld Panel Egyesülettel Egerben, a Nemzedékek Terén a Roma Holokauszt áldozatainak emlékére. Az esemény kezd feledésbe merülni, azonban úgy gondoljuk, hogy nem szabad engednünk, hogy egy népirtás ismét bekövetkezhessen, ezért emlékeznünk kell.
A megemlékezésen Dr. Farkas Zsuzsanna, a SZETA Egri Alapítványának elnöke és Gócza Attila, az egri Szolidaritás csoport tagja osztotta meg gondolatait előítéletességről, gyűlöletkeltésről, népirtásról és a Roma Holokausztról. Mindezek után gyertyát gyújtottunk a roma áldozatokért, majd pár perces csenddel tisztelegtünk emlékük előtt. A programunkat egy elgondolkodtató kisfilmmel zártuk.

Köszönjük a résztvevők jelenlétét és azt, hogy velünk együtt emlékeztek meg a holokauszt áldozatairól.

Címkék:
File attachments: