Amerikai szakemberek látogattak alapítványunkhoz

Május második hetében alapítványunkat Egerben, illetve testvérszervezeteinket Ukrajnában és Szlovákiában menekültügyben dolgozó amerikai szakemberek látogatták meg. Felmérték, hogy milyen igények mutatkoznak az ukrajnai menekültek ellátásával kapcsolatban a térségben, kapcsolódási pontokat keresnek és segítenek az adományszervezésben. Beszámoltunk a Kárpátok Gyorssegély Alap Ukrajnáért programunkról illetve az alapítvány egyéb projektjeiről és programjairól.  Emellett egy egri és egy budapesti önkéntes segítő mutatta be az ukrán menekültekkel kapcsolatos tevékenységét. Terveink között szerepel egy sürgősségi szoba kialakítása Ukrajnában a menekültek ellátásának segítése érdekében, amelynek megvásárlását és áttelepítését is igyeksznek támogatni. Bízunk a jövőbeni együttműködésben.