Fókuszban a Menekültek 2. projekt

1

Somnakuno Drom Roma Női Civil Egyesület Fókuszban a menekültek 2. című projektje mentorálási, segítő tevékenységre, integrációra épül az itt letelepülni kívánó vagy átmenetileg itt tartózkodó roma származású ukrán menekült családokat célozva. Elsősorban Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében (Ibrányban, Máriapócson, Kótajban és Paszabon) dolgoznak intenzívebben. Elmondásuk szerint az Ukrajnából menekült roma emberek többsége nem kap hathatós állami segítséget integrációjuk érdekében, sokan papírok nélkül, illegálisan tartózkodnak Magyarországon. A menekült felnőtteknek munkába állásában, a gyermekeknek pedig az iskolai beilleszkedésben, felzárkózásban, és az esetleges digitális oktatásra való átállásban nyújtanak segítséget, szükség esetén tartós élelmiszer csomaggal, gyógyszerrel és más adományokkal látják el őket. A három projektben dolgozó munkatárs, egymás között felosztva mentorálja a családokat 4 hónapon keresztül 2022. szeptembere és decembere között.

További információ az egyesület tevékenységéről: