Kárpátok Háza

A Kárpátok Háza programot a Kárpátok Alapítvány - Lengyelország koordinálja, a Norvég Civil Támogatási Alap négy évre szóló, 400.000 eurós támogatásával. A program 2006 decemberében indult azzal a céllal, hogy a Kárpátok régió közösségei között az együttműködés új formái jöjjenek létre a civil szervezetek, helyi önkormányzatok és üzleti vállalkozások között kialakuló kapcsolatokon keresztül, különböző rendezvények, fórumok, kiállítások és kiadványok útján.

A projekthez kapcsolódó tevékenységek:

- A Kárpátok Háza épületének felújítása és berendezése, irodahelyiség, tárgyaló és kiállítóhely kialakítása
 - Tolmácsberendezés beszerzése, amely a projekt során megrendezésre kerülő konferenciákon és fórumokon elengedhetetlen fontosságú
 - A Kárpátok Háza weboldalának elkészítése, Kárpátok Eurorégió Térkép
 - 2008 januárjában a lengyelországi Sanokban megrendezésre került az első NGO fórum magyar, lengyel, ukrán, szlovák és román civil szervezetek részvételével.
 - 2008 áprilisában a lengyelországi Sanok városában megrendezésre került az önkormányzati (LSG) fórum magyar, lengyel, ukrán, szlovák és román civil szervezetek részvételével
 - 2008 novemberében került megrendezésre Lengyelországban az üzleti szféra képviselőinek fóruma (Business Forum) magyar, lengyel, román, ukrán és szlovák szervezetek részvételével
- 2009 júniusában Sanokban megrendezték a második NGO Fórumot magyar, lengyel, ukrán, szlovák és román civil szervezetek részvételével a társadalmi vállalkozás témájában.
- 2009 decemberben lezajlott az ötödik nemzetközi fórum, PARTNERSÉG ÉS TÉRSÉGFEJLESZTÉSI STRATÉGIÁK címmel, ezúttal önkormányzatok számára.
- 2010. novemberben lezajlott a hatodik nemzetközi fórum, “Innovatív finanszírozási mechanizmusok az Európai Unióban – egy esély a vállalkozásoknak” címmel.

Bővebb információ angol nyelven:

www.carpathianhouse.org

http://www.carpa thianhouse.org/m ain/aktualnosci_ projekt,6.html