Karácsonyi adományozás

Az Alapítvány követve az éves karácsonyi adományozási tevékenységét idén 3 számítógépet adományozott 3 civil szervezetnek, továbbá egy angol nyelvű képes lexikonsorozatot az Eszterházy Károly Főiskola Központi Könyvtárának.

Az Alapítványnak 2011-ben lehetősége nyílt, hogy fejlessze számítógép állományát. Az ennek köszönhetően felszabadult komplett, jó állapotban lévő asztali számítógépeink és monitorjaink egy részét pályázati úton eladományoztuk olyan bejegyzett civil szervezeteknek (egyesületek, alapítványok), amelyekkel az elmúlt években eredményesen együtt dolgoztunk, részt vettek programjainkon, képzéseinken.  Jelen adományozásaink során elsősorban azokat a szervezeteket kívántuk támogatni, amelyek még nem rendelkeztek számítógéppel, s annak megszerzése jelentős előrelépést jelentett a szervezet életében. A Siroki Idegenforgalmi és Turisztikai Egyesület, a Kórházi Önkéntes Segítő Szolgálat Egri Csoportja és a szlovákiai Spolocny Ciel Romov szervezet kaptak összesen közel félmillió forint értékben számítógépet.

December 19-én Bata Boglárka, ügyvezető igazgató Compton's Pictured Encyclopedia című angol nyelvű 26 kötetes lexikont és 16 darab angol nyelvű szépirodalmi könyvet adományozott az Eszterházy Károly Főiskola Központ Könyvtárának. A Könyvtár képviseletében Czeglédi László vette át, de a Főiskola nevében megköszönte Lőrinczné dr. Thiel Katalin, rektorhelyettes-asszony is az adományt.

A Kárpátok Alapítvány 2006 óta foglalkozik kiemelten hátrányos helyzetű fiatalok támogatásával. Ekkor indult útjára a Miskolci Egyetemen az Esélyegyenlőségi Ösztöndíj Programunk, amelynek keretében hátrányos helyzetű diákokat támogatunk tanulmányaik sikeres elvégzésében.  Az idei tanévben -  a füzesabonyi Duropack- Starpack cég támogatásának köszönhetően - sikerült a programot kiterjesztenünk az egri Főiskolára is, két hallgatót támogatunk ösztöndíjjal. Ezen kívül az Önkéntes és Gyakornoki Programunk keretében segítjük a fiatalok munkatapasztalat szerzését, ezáltal növelve elhelyezkedési esélyeiket. Az Alapítvány mindeddig kilenc hallgatót fogadott gyakornokként az egri Főiskoláról. Az értékes és hasznos könyvekkel, melyet Frederic Robey támogatónktól kaptunk az Egyesült Államokból, az Eszterházy Károly Főiskola angol nyelvű könyvállományát szeretnénk bővíteni, remélve, hogy hasznos olvasmányai lesznek a fiatal hallgatóknak. - mondta el Bata Boglárka, a Kárpátok Alapítvány igazgatója.