Adomány az Odesszai Rehabilitációs Kórháznak

Az Amerikai Magyar Koalíció a Kárpátok Alapítványon keresztül mobil orvosi egységet adományoz az Odesszai Rehabilitációs Kórháznak

Az Amerikai Magyar Koalíció egy mobil sürgősségi orvosi vizsgálóegységet adományozott az ukrajnai Odessza Memorial Kórháznak. Az adományt a Magyar Emberi Jogok Alapítvány (HHRF) 32 000 dolláros támogatása és a Koalíció más nagylelkű adományozói tették lehetővé. Az Odesszába történő szállítást a Kárpátok Alapítvány, a Koalíció másik tagszervezete segíti, amely segít a projekt koordinálásában. A többfunkciós orvosi egység egy 20 láb hosszú, összecsukható konténer (CN20), amelyet a Continest Technologies Nyrt. épített. Ez egy olyan magyar cég, amely konténeres megoldásokat fejleszt rövid távú használatra: például ideiglenes szállás, iroda helyiségek, elsősegélynyújtó állomás, szűrőszobák. A Koalíció által megrendelt orvosi egységet sürgősségi orvosi vizsgáló részlegként használják majd, hogy bővítsék az odesszai kórház kapacitását, amely egy ilyen létesítményt kért. Az egység szeptember közepére lesz szállítható.

Ivicsics Viktor (Magyar Emberi Jogok Alapítvány), Szekeres Zsolt, (Amerikai-Magyar Kolaíció)
és Vidor Kis-Márton (Continest) a Continest központjában Székesfehérváron

Az 1914-ben alapított odesszai rehabilitációs kórház egy 7 hektáros parkban található a Fekete-tenger partján. A kórház ásványvízzel ellátott kúttal ,tengervízellátó és -kezelő rendszerrel rendelkezik, és a közeli torkolatból származó gyógyiszapot használ. Oroszország 2022-es, Ukrajna elleni támadása óta a kórház a sérült katonák, menekültek és a háború több ezer civil áldozatának kezelésére összpontosít. A kórház emellett fogyatékkal élők és háborús veteránok fizikai, pszichológiai és szociális rehabilitációját is végzi, és segít a társadalomba való visszailleszkedésükben.

Egészségügyi személyzet az odesszai kórházban

Amennyiben adománnyal segítené munkánkat, kérjük, látogasson el erre a linkre: http://www.karpatokalapitvany.hu/orvosisegitsegnyujtasukrajnanak

További információ kérhető:

Bata Boglárka, igazgató, Kárpátok Alapítvány