A Somnakuno Drom újabb támogatása!

Somnakuno Drom Roma Női Civil Egyesület

Fókuszban az Ukránok III. projekt

Költségvetés:4.000.000 Ft

Projektidőszak:2023.01.15-2023.05.15

10 településen, családmentorálás módszerével komplex módon, holisztikus szemlélettel dolgozik az egyesület, kb. 130 Ukrajnából a háború elől elmenekült roma származású menekülttel a következő területeken: munkahelyteremtés, szociális segélyek, juttatások igénylése, dokumentumok előkészítése, „menekültes” státusz rendezése. A nyugodt szálláshoz és helyi, szolgáltatásokhoz való hozzáférés, mint pl. az egészségügy, oktatás, a gyermekek felzárkóztatása, gyermekek elhelyezése az iskolába/óvodába, és felzárkóztatása a magyar oktatási rendszerbe fontos cél.

A települések, ahol szolgáltatásaikkal jelen vannak: Máriapócs, Kótaj, Geszteréd, Hodász, Ibrány, Csaholc, Nyírpilis stb. Havonta maximum egy alkalommal kapnak igény szerinti élelmiszer csomagot a projektbe bevont családok.

Két alkalommal szerveznek szakmai kerekasztal megbeszélést Nyíregyházán a megyei segítő szervezetekkel, ahol megvitatják a menekültekkel kapcsolatos felmerülő problémákat, élethelyzeteket, jogszabályi változásokat is. Céljuk, egy olyan szakmai védőhálót létrehozni és megerősíteni, amely kiegészítve egymást, segíteni tudja az itt maradt ukrán családokat. Elősegítik, hogy a menekültek, hozzáférjenek minden olyan szolgáltatáshoz, amely az alapjogaik és a törvények szerint jár nekik.

Az egyesület Facebook oldala: