Orvosi segítségnyújtás Ukrajnának

A kezdeményezésünk keretében Magyarországról jelenleg a következő számlaszámokra tudnak adományozni:

Forintban Magyarországról ERSTE Bank Hungary Zrt. 11600006-00000000-79163118

Euróban ERSTE Bank Hungary Zrt. IBAN: HU52 11600006 00000000 79163118

SWIFT: GIBAHUHB

Kedvezményezett: Kárpátok Alapítvány-Magyarország

Közlemény: Medical help for Ukraine

PayPal-lal vagy bankkártyával: Donate

Az adományokból orvosi segítségnyújtás keretében speciális orvosi eszközökkel látjuk el ukrán partnerszervezeteinket, ahol a háborús helyzet miatt életmentő eszközökre, kötszerekre, érszorítókra, gyógyszerekre van szükség.

A jelenlegi körülményekre való tekintettel sem tudjuk tétlenül nézni hogy órákra, napokra Ukrajna nagy részének az áramszolgáltatása a bombázások miatt teljesen összeomlik. Azonban az áramszünetek alatt is életmentő műtéteket kell végrehajtaniuk a kórházaknak, ezért aggregátorok gyűjtésébe fogtunk, aminek köszönhetően 2023 februárjáig 30 generátort sikerült kijuttatnunk.

Közhasznú alapítványként a társas vállalkozások részére adócsökkentő igazolást tudunk kiállítani.

Ezzel kapcsolatban keressék: Bata Boglárkát, a Kárpátok Alapítvány igazgatóját:

Bata Boglárka, +36-20-573-6644, boglarka.bata@cfoundation.org

Eredményeink:
2023. januárjáig öt mentőautót és egy mobil orvosi szobát juttatunk el humanitárius adományként Ukrajnába.

Projektfelelősök:

Bata Boglárka, Dr. Gloviczki Eszter, Prokaj Gábor, Zámbó Andrea

Itt olvasható bővebb információ minderről:

Mentőautó Ukrajnában

Újabb segítség Ukrajnának

Célba ért a második mentőautó!

Adomány az Odesszai Rehabilitációs Kórháznak

Harmadik mentőautónk is célba ért!

Átadtuk negyedik mentőautónkat!

Ötöske is Ukrajnában